چهارشنبه, مرداد 30, 1398
     


اخبار
تاریخ: 1391/03/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 2065 مرتبه تعداد امتیاز: 70   (Article Rating)
خلاصه همایش نگاهی به فرهنگ بومی آهار

به نام خدا

 

همایش انجمن علمی و فرهنگی آهار در حسینیه آهار طبق برنامه اعلام شده روز جمعه 19/3/1391 با حضور انبوه و پرشور مردم آهار برگزار گردید. برنامه رأس ساعت 4:30 با قرائت قرآن توسط مهندس حمید رسولی آغاز گردید. سپس جزئیات برنامه توسط مجری برنامه آقای دکتر ناصر علیرمضانی قرائت گردید و یاد و خاطره درگذشتگان روستا و شهدای آهار گرامی داشته شد. سپس مختصری از تاریخچه فعالیت های انجمن از ابتدا تاکنون توسط آقای محسن علیرمضانی مدیر انجمن به استحضار حضار رسید. در قسمت بعدی همایش آقای شکرابی از مسئولین محیط زیست منطقه در مورد ویژگی های زیست محیطی منطقه و ضرورت حفظ محیط زیست منطقه البرز مرکزی به عنوان یک زیست بوم نادر در جهان صحبت کردند. سپس آقای سراجی از معلمان زحمتکش دهه 40و 50 آهار با وجود کسالت به سخنرانی پرداخت و از مردم آهار و خاطراتش در آهار سخن گفت. آنگاه لوح تقدیر به خاطر فعالیت های ایشان و آقای انصاری و خانم خوشگو همسر آقای سراجی (معلم همان دوره مدرسه آهار)اهدا گردید. همچنین مجری برنامه از مساعدت مالی آقای حاج حسن نظرآهاری تشکر کردند و با اهداء لوح تقدیر از ایشان قدردانی گردید. سپس مهمترین بخش برنامه که نمایش عکس های قدیمی توسط دستگاه ویدئو پروژکتور بود؛ توسط آقای جعفر نادی اجرا گردید که با استقبال فراوان مردم همراه بود .
در حین اجرای نمایش هم با چای و شیرینی و آبمیوه از مردم پذیرایی گردید.
مدیریت و هیأت مدیره انجمن علمی و فرهنگی آهار از تمام اعضای انجمن که برای اجرای این گردهمایی دلسوزانه تلاش کردند تشکر و قدردانی می نماید. همچنین از آقای سید حسن میرمحمد حسینی مسؤل حسینیه آهار که نهایت مساعدت و همکاری را با اعضاء انجمن مبذول داشتند صمیمانه تشکر می نماید. و از مردم خوب روستایمان  آهار که با حضور گرم خود در این همایش فصلی نو در حیات فرهنگی روستا آفریدند نهایت تشکر قدردانی را دارد .

کد: 153
نویسنده خبر:
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام شده مجاز به ارسال نظر می باشند.
کمک های مالی
به اطلاع می رسانیم با توجه به مشکلات مالی انجمن در راه رسیدن به اهداف خود از دوستان علاقه مند کمک به انجمن برای پیشبرد اهداف آنمی باشند تقاضا می شود کمک های مالی خود را به شماره حساب 2478000115319991  و یا شماره کارت 5022291029775465  بانک پاسارگاد،واریز نمایند 
حريم كاربران  |  شرایط استفاده
كليه حقوق براي انجمن علمي فرهنگي آهار محفوظ است 1389