چهارشنبه, مرداد 30, 1398
     


اخبار
تاریخ: 1393/12/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 1081 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سومین جشنواره عسل آغاز به کار کرد

سومین جشنواره عسل آغاز به کار کرد

معاون وزیر مجموعه کلونی های شمارش شده در سطح کشور را 6 میلیون و 618 هزار کلونی دانست و ابراز داشت: از این مقدار کلونی، 5 درصد بومی و 95 درصد صنعتی است و ایران در تولید عسل، جایگاه هشتم دنیا را دارد.

سومین جشنواره «عسل» با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری و فرهنگی شهر تهران چهارشنبه 29بهمن ماه در فرهنگسرای اشراق آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اشراق، سومین جشنواره «عسل» با هدف تعالی سبک زندگی و توسعه تغذیه سالم با حضور حسن رکنی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی، سردار طلایی، عضو شورای شهر تهران، علیرضا زند وکیلی رییس فرهنگسرای اشراق، سمانه زمانی مدیر کل اداره سلامت و جمعی از مدیران شهری و فرهنگی شهر تهران در فرهنگسرای اشراق آغاز به کار کرد.

سومین جشنواره «عسل» آغاز به کار کرد

در ابتدای این مراسم، علیرضا زندوکیلی، رییس جشنواره عسل و فرهنگسرای اشراق ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت: سازمان فرهنگی، هنری تهران با شعار «تهران، شهر مهربانی» و با رویکرد تعالی سبک زندگی، برنامه های مختلفی را در سطح تهران برگزار می کند.

وی افزود: از عسل در این جشنواره، با رویکرد ترویج فرهنگ تغذیه سالم به عنوان نماد تغذیه سالم یاد شده است.

در ادامه این مراسم، حسن رکنی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با اشاره به فرآیند پرورش زنبور عسل و تولید عسل اظهار داشت: مردم زنبور عسل را تنها با نماد تولید عسل می شناسند در حالی که وجود این موجود کوچک در گرده افشانی و تولید میوه های مرغوب و پوشش گیاهی بسیار مفید و ضروری است.

معاون وزیر مجموعه کلونی های شمارش شده در سطح کشور را 6 میلیون و 618 هزار کلونی دانست و ابراز داشت: از این مقدار کلونی، 5 درصد بومی و 95 درصد صنعتی است و ایران در تولید عسل، جایگاه هشتم دنیا را دارد.

وی افزود: مجموع عسلی که در کشور تولید می شود، 74 هزار تن است و میانگین مصرف عسل برای هر ایرانی بالای 950 گرم است در حالی که میزان سرانه مصرف میانگین در دنیا کم تر از 250 گرم است.

همچنین مجتبی طلایی، عضو شورای شهر تهران درباره خاصیت درمانی عسل و نیز زندگی اجتماعی زنبور عسل ابراز داشت: زنبور عسل علاوه بر آن که سالم ترین شیرینی طبیعی است که درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی است، نوع رفتار و زندگی اجتماعی این موجود بسیار هوشمند و خدمتگزار نیز قابل توجه و تأمل است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام زنبورهای عسل برای انجام وظیفه و رعایت سلسله مراتب بیان کرد: نظام اجتماعی زنبورها به گونه ای است که اگر زنبوری در انجام وظایف خود کوتاهی کند، آن را حذف و از کندو بیرون می کنند و خوب است ما نیز از زندگی این جاندار درس بگیریم و در زندگی اجتماعی، در صورت مواجهه با افرادی که سربار جامعه و یا در پی وارد کردن آسیب به آن هستند، به تکلیف خود عمل کنیم و طوری واکنش دهیم که این فرد به اشتباه خود پی ببرد و از وارد آمدن آسیب به جامعه  از ناحیه او جلوگیری کنیم.

طلایی در ادامه به برگزاری انتخابات شوراهای محل در 22 اسفندماه آتی اشاره و ابراز کرد: 13815 نفر برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده اند که از این میان، 3500 نفر به انتخاب شهروندان در محلات، برای عضویت در پارلمان های محلی برگزیده می شوند و امنای محلات را تشکیل می دهند.

وی با بیان این که اگرچه این انتخابات در سطح محلات برگزار می شود اما از چند حیث مهم و قابل توجه است، اظهار داشت: این انتخابات در تهران به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور و نماد مردم سالاری دینی است و به جرات می توان گفت ما برای تشکیل شوراهای محلی و رجوع به رأی مردم به مدلی رسیده ایم که در هیچ جای دنیا، نمونه آن وجود ندارد.

وی محلات شرق تهران را در انتخابات شورایاری پیشتاز دانست و افزود: تأکید دارم حضور زنان در این پارلمان محلی می تواند بسیاری از مشکلات محلات را مدیریت و حل کند و از این نظر، تقاضا می کنم زنان در این انتخابات حضور پرشوری داشته باشند.

طلایی خاطرنشان کرد: از آن جا که اعضای هر شورایاری محل به مدت 4 سال، پیگیر امورات محلات می شوند، لازم است مردم توجه و اهتمام جدی برای حضور در انتخابات شورایاری محلات داشته باشند.

سومین جشنواره عسل از 29 بهمن ماه تا 9اسفند ماه در فرهنگسرای اشراق برگزار می شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با سامانه 1837 تماس حاصل نمایند.
کد: 214
نویسنده خبر: مدیر ارشد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام شده مجاز به ارسال نظر می باشند.
کمک های مالی
به اطلاع می رسانیم با توجه به مشکلات مالی انجمن در راه رسیدن به اهداف خود از دوستان علاقه مند کمک به انجمن برای پیشبرد اهداف آنمی باشند تقاضا می شود کمک های مالی خود را به شماره حساب 2478000115319991  و یا شماره کارت 5022291029775465  بانک پاسارگاد،واریز نمایند 
حريم كاربران  |  شرایط استفاده
كليه حقوق براي انجمن علمي فرهنگي آهار محفوظ است 1389