چهارشنبه, مرداد 02, 1398
     


درباره ی آهار
تاریخ: 1390/02/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 3731 مرتبه تعداد امتیاز: 109   (Article Rating)
پیشنهاداتی در مورد آهار

 

پیشنهادهایی در مورد اهار
باتوجه به اینکه معمولا در فصلهای بهار وتابستان در روستای اهار با کمبود جا برای پارکینگ ماشینها و همچنین مشگل بودن تردد. در کوچه ها روبرو هستیم وبا توجه به مشکل هایی که مورد اهار وجود دارد پیشنهاداتی ارائه می گردد .
1: پلی کوچک روی رودخانه تنگه در محلی که اسیاب قدیم محله سیفان قرار داشت نصب گردد ودر نتیجه خیابانی که از تنگه گرچک به معدن وسپس به بالای گرچک -قاسم دره -پش بستر-گل تپه -کولارکون -وپس از عبور از پل (درصورت نصب )به منطقه بورون واز انجا به بالای بالا محل وزیر منبع آب تا خیابان سر خاسک ادامه می یابد . باتوجهبه بافت سنتی و قدیمی وکوهستانی بودن روستای آهار بنظر می رسد که با عقب نشینی کند فعلی در روستا . باز شدن راه وپارکینگ بسیار دور بنظر می رسد .که با پیگیری از وزارت راه وراضی کردن افراد صاحب زمین از طرف شورا وساختن پل وامتداد خیابان تا زیر کوه سرخا سک بهترین و زود بازده ترین راه ممکن است که باعث رفع مواردی به قرار زیر می گردد .
1: کلیه ماشینهایی که از پشت گرچک -قاسم دره -گل تپه -کولارکون -محله سیفان شمالی -ومحله نظران شمالی وبالا محله -باغک وحتی میانده بخواهند بگذرند از این طریق می توانند تردد کنند .
2:با اماده کردن پایانه وایستگاه در خیابان سرخاسک (پشت قبرستان بالا محل )تعداد بسیاری از ماشیتها را می توان در انجا پارک نمود و با باز کردن راهی در کنار قبرستان بالا محل .این محلها به راه ماشین رو دسترسی پیدا میکنند.
کلیه ماشینهایی که به صورت یلاقی یا کوه نوردی به اهارمیایند را به انجا هدایت کرده وپس از پارک در پارگینگ از راه زیر قبرستان بالا محله به سمت راه شکراب هدایت ودیگر از میان ده عبور نمی نمایند.
3: با در نظر گرفتن محلی برای پایانه حمل میوه های تابستانی که از سمت شکراب وباغهای اطراف می آیند به انجا . داخل ده وایستگاه دم پل خلوت می شود .
4: با در نظر گرفتن محلی برای پایانه میوه هایی که از تنگه وباغهای اطراف به محل پل میرسند می توان کلیه میوه های تابستانی را از آنجا برای حمل به تهران انتقال داد وباز هم ایستگاه دم پل را خلوت کرد .
5:با توجه به وجود خیابان . می توان برق فشار قوی 20کیلو ولت را از آن مسیر به محله بالا وجاهایی که در این مسیراست براحتی انتقال واز افت ولتاژبرق جلوگیری کرده وبرای اینده پیشبینی افزایش کرد.
6:در صورت نیاز وجدا سازی جهت بهینه کردن لوله کشی آب از منبع به محلهای سیفان شمالی -کولارکون -محاه پایین وگرچک به راحتی می توان اقدام کرد .
7:می توان در صورت پر شدن قبرستان فعلی براحتی انرا به مکانی که از پشت بستر (قبرستان جدید)در نظر گرفته اند منتقل کرد.
8:با توجه به مناسب بودن بالای کوه پشتگل چال (مجاور محل دکل انتن مبایل)ووصاف کردن ان ودسترسی داشتن ان به خیابان می توان در صورت برور حوادث ناگهانی برای فرود بال گرد در نظر گرفت که در زمان عادی از ان به عنوان پارک تفریهی استفاده نمود وهمچنین برای منبع اب اظطراری یا رزرو و همچنین دیزل ژنراتور اظطراری و در مانگاه سرپایی استفاده نمود .
9:با توجه به فعال شدن ان خیابان می توان حتی ورزش ومشکلات ورزشی وساخت ورزشگاه را به انجا منتقل نمود.
10:با اجرا سیستم انتقادات وپیشنهادات به صورت علمی ومدیریتی می توان به ارتقا ء سطح کلی روستا کمک کرد .
البته ساختن این پل واماده نمودن شرایط زیر بنایی ان بسیار مشگل اما غیر ممکن نیست چون دیوارهای پل در دو طرف به عرض دومتر وطول هشت متر اماده می باشد وهمچنین یک بار راه این خیابان باز شده است لذا با پیگیری سرسختانه وکار فرهنگی وغیره می توان بزرگترین مشکلات روستا را حل کرد .
 
لطفا با نظرات خود ما را یاری فرماید .با تشکر .

با تشکر از آقای اصغر نادی

کد: 96
گروه: گردشگري و طبيعت
نویسنده خبر:
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام شده مجاز به ارسال نظر می باشند.
تبليغات
حريم كاربران  |  شرایط استفاده
كليه حقوق براي انجمن علمي فرهنگي آهار محفوظ است 1389